Hluk je jedním z nejnebezpečnějších stresových vlivů, jaké známe. Může se vám to zdát nesmyslné, vždyť v lidském životě se setkáváme s mnoha jinými nebezpečnými jevy, což je samozřejmě pravda, ale nebezpečí hluku tkví v tom, že je často podceňováno. Nemusí se totiž hned projevit na našem zdraví, trvá to určitou dobu, než dojde k psychickým potížím, a někdy velmi závažným. Kdo je často vystavován hluku, může trpět depresemi a úzkostmi, návaly agresivity a jinými psychosomatickými problémy, což by mohlo vyústit v léčení u psychologa či psychiatra. Tím, že hluk nepříznivě působí na naše podvědomí, stáváme se více frustrovanými a duševně postiženými jedinci a náprava takových zdravotních postižení je pak zdlouhavá a náročná.
Proto má svůj význam nejen vyhýbat se exponovaným místům zvýšené hlučnosti, jako jsou stavby, silnice se silným automobilovým provozem, letištní plochy a některé výrobní provozy, ale i aktivně zabezpečit pracoviště, domácnosti a některé provozovny před šířením hluku pomocí protihlukového molitanu.
Molitan se osvědčil jako protihluková bariéra již v minulosti. Má vynikající izolační vlastnosti, co se týče tlumení zvukových vln, a lze jej využít pro celou řadu míst.
Na vstupní dveře – bydlíte v paneláku a vnímáte nepříjemný zdroj hluku směrem od vchodových dveří? Molitan pokrytý čalouněním na vnitřní straně dveří tu má svůj význam, zvýší váš bytový komfort výraznou měrou.
Podkrovní místnosti – molitanové desky lze aplikovat jako protihlukovou bariéru i pod sádrokartonový obklad. Vyplní se tím stropní podhledy, stěny či podlahy – záleží na aktuální situaci, kde je molitan nejvíce potřebný, a odkud se také hluk nejvíce šíří.
Diskotéky, taneční sály – snížit vliv hluku na okolí lze u pořádání společenských akcí v uzavřených prostorách, jako jsou taneční zábavy a diskotéky, svatby či firemní oslavy.
Odhlučnění pracoviště – být ohleduplný k ostatním lidem znamená odhlučnit také hlučná pracoviště, kupříkladu strojírenské a hutní provozy, chemická a potravinářská výroba atd.