Tenis je oblíbeným sportem nejen u dospělých, ale také u dětí. Ty jej mají rády především proto, že k němu stačí jen jeden kamarád. Nemusí tedy čekat, až bude mít dostatek jejich přátel či rodinných příslušníků čas, aby si jej s nimi zahrála.

Je však také pravdou, že je k němu potřeba určité vybavení. Především jsou to dětské tenisové rakety. Ty se prodávají obvykle v baleních po dvou, často i s míčem. Koupit jej můžeme jako sezónní zboží v supermarketech, ale také v hračkářstvích.

tenisová raketa s míčkem

To jsou také místa, kde je většina rodičů svým dětem pořizuje. Jsou zde totiž nejlevnější, a nikomu se nechce zbytečně utrácet peníze. Zvláště pokud nevíme, zda to našeho potomka bude bavit. Otázkou však je, zda je takovéto vybavení dostatečné.

Pokud si naše dítě jen občas zahraje s přáteli nebo s námi, jen tak pro zábavu, pak jistě ano. Avšak v případě, že se bude tomuto sportu věnovat profesionálně, již nastanou problémy. Tyto rakety totiž nejenže neodpovídají standardu, ale také nejsou dostatečně kvalitní, aby dítěti umožnily dobrý odpal a správný úchop.

holčička hrající tenis

Proto je v tomto případě lepší poohlédnout se jinde. Místem, kam bychom měli zamířit, je prodejna sportovních potřeb. Zde nalezneme skutečně kvalitní produkty, které našemu dítěti dobře poslouží a které vydrží dlouho.

Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že jsou podstatně dražší – jedna raketa (neboť zde se obvykle neprodávají po páru) stojí mnohem více než již zmíněný pár v supermarketu. Získáme s ní ovšem nejen pevné pouzdro, které ji ochrání před poškozením v době, kdy není používána, ale především také produkt, který našemu potomku umožní rozvíjet jeho talent.

Je tedy dobré se zamyslet nad tím, jaký cíl v tomto ohledu vlastně máme. A rozhodně není nic špatného na tom jej během doby změnit – například můžete začít s běžným hraním, ale zjistíte, že váš syn či dcera mají pro tento sport nadání a rozhodnete se jej rozvíjet. Rozhodně se však vyplatí být připraven.