Mnoho mladistvým záleží na jejich prospěchu, potřebují slyšet chválu a vždy dostávat perfektní hodnocení. Pokud i Vy byste rádi zlepšili své dosavadní výsledky, ať už kvůli nespokojenosti či pocitu, že byste mohli vynaložit ještě větší námahu, můžete se zaměřit na následující body.

MOTIVACE
Jestliže se budete pouze bezhlavě dívat do učebnice a Váš zabořený pohled nebude znamenat nic jiného než znuděnost, přičemž si ani nebudete číst danou látku a snažit se jí pochopit, těžko ji dostanete do hlavy. Najděte si tedy nějaký důvod, proč se zodpovědně každý den vracet k výukovým materiálům a opakovat si je, případně s novými plně začínat. Vždy, když k Vám přispěchá tendence přestat a jít sledovat oblíbený seriál, si uvědomte, jakou hodnotu pro Vás tato příčina má a zda se vyplatí za ní dřít, jelikož Vám následně předá více nežli pouhé poflakování se u obsahu na internetu.

notebook na stole

PROSTŘEDÍ
Zajistěte si co nejpříznivější podmínky. Každému jedinci se lépe učí v jiné atmosféře, proto se pokuste vykoumat, co nejvíce sedí Vám, a tím se řiďte. Ze začátku se pokuste naladit pohodu, klid, nicméně především ticho. Jestliže se budou ozývat uším nelichotivé zvuky, křik a hlasitá televize z vedlejší místnosti, pravděpodobně to naruší Vaši soustředěnost. Pusťte si maximálně hudební doprovod, pokud Vám tichá muzika zlepší náladu a pomůže.

učení s notebookem

OKOLNÍ VLIVY
Taktéž si dejte pozor, abyste se nenechali rozrušovat svými elektronickými zařízeními. Odložte je dostatečně daleko, displayem dolů a nejlépe úplně vypněte. Jestli si nemůžete dovolit dát je plně mimo provoz, nastavte si alespoň tzv. režim nerušit. Ten zredukuje příchozí upozornění do takové míry, kdy se zobrazí jen skutečně důležité záležitosti. Nestačí-li Vám jeho automatické nastavení, můžete jej samozřejmě upravit dle vlastních potřeb. Tedy na úplnou ignoraci hovorů, příchod jen opakovaných či stoprocentní povolení. Chcete se vyhnout kontaktu ze strany ostatních? Pak stačí režim v letadle.