Dnes je takřka reálné vše. I to, že lze malý byt opticky zvětšit a vyzdvihnout jeho podstatu. A nezapomeňte, že vše má své pozitivní stránky. V malém bytě tak nejste otrokem úklidu a můžete si o to více dopřát čas na své zájmy, přátele, rodinu apod.

malá ložnice

Vyvarujte se největších chyb

 

Hned v úvodu je třeba se zmínit o nejčastějších přešlapech. Mezi zásadní chyby náleží špatné celkové pojetí a funkčnost. Rovněž neadekvátní rozvržení a chybějící úložný prostor. Volba tmavých doplňků, jako jsou i například závěsy. Nebo naopak velká pestrobarevnost, která není v symbióze s daným dostupným menším prostorem. Nevhodná investice v rámci vybavení v rámci velikosti, objemu i stylu.

malý byt ilustrace

Prospěšné nápady pro malé bydlení

 

Jen určitý počet materiálů působí útulně i esteticky. Vsaďte na jemné linie i světlé barvy nejen co se týče vybavení. Zásadní by měla být sjednocenost celého prostoru. Malé byty většinou disponují i nízkým stropem. Ten lze vyřešit za pomoci optického klamu, tj. použití obkladů, které budou ze tří čtvrtiny výšky stěny. Světlý design obkladů vynikne dobře s chladnějším materiálem.

 

Nábytek a podstata úložného prostoru

 

Je ideální preferovat umístění nábytku od podlahy až ke stropu. Nebo naopak velmi skladný nábytek, aby tak byl k dispozici zároveň dostatečný prostor v bytě. Ideální a většinou tomu tak je, že je sedací souprava využita v rámci úspory místa a je poté po problému.

 

Řešte detailně úložné prostory. Díky nim lze tzv. malý byt opticky zvětšit a především je to velmi důležitá úspora místa. Preferujte pouze opravdu jen několik větších kusů vybavení a zbytek doplňte menšími. Úložný prostor neposkytne jen pohovka, ale rovněž dobře poslouží i křeslo či stolek.

 

Kouzlo zrcadla v malém bytě

 

Zejména v malém bytě především splní účel tím, že opticky rozšíří interiér a poskytne potřebné světlo. Zrcadlo je ideální a hodí se do každé místnosti. Působí velmi pěkně i po designové stránce. V dnešní době je na trhu pestrý výběr.

 

Světlo a zase světlo

 

Vychytávkou je rovněž umístění světla na zdi. Díky tomu pak máte dostatečný prostor i na stole, kam se pak vejde více věcí. Ideální jsou i nástěnné lampy apod.