Udělat si doma trochu více místa často nejde ani pořádným úklidem. Co by však mohlo být řešení, to je speciální nábytek, který se ukládá do stěn.

Máte málo místa? Možná by pomohl nový nábytek

Obecně se dá říci, že Češi si žijí poměrně dobře. Mají relativně slušné platy a bydlí v poměrně velkých bytech. Ovšem vždycky to může být lepší. Celoplošné zvyšování platů asi neovlivníte, ale co byste už ovlivnit mohli, to je velikost obytného prostoru ve vašem bytě, potažmo domku. I když jste s proporcemi vašeho obydlí spokojeni, neříkejte, že byste neuvítali nějakých těch několik metrů čtverečních navíc. Daly by se s nimi udělat divy, jen si nemyslete. Každý centimetr navíc je přínosem, zvláště, pokud chcete v dohledné době založit rodinu.

Vestavěné skříně jsou efektivnější

Zvětšit své obydlí můžete mnoha způsoby. Pořádný jarní úklid, kdy vyhodíte půlku haraburdí, které jste doteď shromažďovali je asi tou nejjednodušší a nejlevnější cestou. Druhým extrémem je pak přestěhování se do nového, ovšem to je docela drahé. Zlatou střední cestou je investovat do nového nábytku, který by mohl pomoci trochu prostoru navíc vytvořit. Jedná se o vestavěné skříně Praha.

Jsou skoro neviditelné

Možná si po přečtení minulých řádků ťukáte na čelo. Konec konců, jak by mohl nový nábytek uspořit místo doma? Máte pravdu, normální nábytek by ho pouze naopak zabral, ale vestavěné skříně jsou přeci jen trochu jiné. Již z jejich názvu je patrné, že nejsou určeny k tomu, aby stály před stěnou, ale aby stály přímo ve stěně. Ano, tento nábytek patří do zdi. Díky tomu nepřekáží a působí spíše jako zajímavá dekorace, jelikož jsou z něj vidět jen a pouze dveře. Ty mohou být buďto klasické, případně posuvné. Typy dveří je vhodné vybrat si podle architektonické situace v bytě. Někde se vyplatí první varianta, jinde bude vhodnější sáhnout po té druhé.

Vhodné nejen pro oblečení

Materiál dle vašich představ

Zájemci o tento druh nábytku mají trochu strach, že se v tomto případě šetří na materiálu. Je pravdou, že skříně uvnitř stěny nejsou pod takovým náporem, jako když jsou venku, ale to neznamená, že jsou vyrobeny z méně kvalitní surovin. Ono totiž záleží na vás, z jakého dřeva si skříň vyberete.