Když má člověk na zahradě bazén, může si být jist, že i kdyby se strhal, voda mu v něm na věky čistá nezůstane. Protože je všude kolem plno různé vegetace, jež má tu neblahou vlastnost, že opadává, občas sem ještě něco zanese vítr, případně ptactvo nebo jiní živí tvorové, a než se jeden naděje, plave toho v oné původně průzračné kapalině dost a dost. A je jenom otázkou času, než se toto navíc začne rozkládat a bude tak dost možná i definitivně po snech o dokonalém koupání.
Nelíbí se vám – jste-li majiteli bazénu – taková představa? Vůbec se vám nedivím. Mně by se na zahradě něco takového taky nelíbilo.

bazénová plachta

Jenže přece kvůli tomu nevykácíme všechny stromy široko daleko, přece kvůli tomu zahradu nevybetonujeme a kolem ní nepostavíme větrolam. A nebudeme plašit všechno živé, co se kolem jenom mihne.
Což by bylo drahé, složité a vlastně i hloupé, vzhledem k tomu, že už byly vynalezeny bazénové plachty, jež v tomto případě a nejednou nejen v tomto případě poskytují vlastně hodně dokonalé služby.

Stačí si takovou plachtu pořídit, bazén s ní v době, kdy tento není používán, zakrýt, a jak už každému jistě došlo, nic už do oné vody nenapadá. Vše zůstane nahoře na plachtě, jež může být podle naší volby

  • solární
  • krycí
  • nebo zazimovací

Každý z těchto typů nabízí něco trochu jiného. Všechny mají společné to, že zabrání znečištění vody spadem, ovšem jinak…

plachta

  1. Krycí plachta mimo pouhé ochrany před spadem přináší i úsporu bazénové chemie, protože snižuje působení světla na bazénovou vodu a brání tak růstu a rozmnožování nevítaných řas.
  2. Solární plachta navíc pomáhá při správném použití ohřát bazénovou vodu díky letním slunečním paprskům a v noci brání jejímu rychlému chladnutí.
  3. A jak sám název napovídá, zazimovací verze plachty chrání bazén v zimním období a je tudíž velice odolná vůči povětrnostním vlivům i mrazům.

Všechny tyto výrobky jsou u nás snadno k mání. Ve standardních velikostech i zhotovené na míru. Takže si stačí jenom vybrat a užívat si všech předností, jež nám tyto nabízejí.