Tento plán není osamocen. Ráda by to provedla Amerika, stejně jako Indie. Kdo bude další, o tom se rozhodne možná již v řádu několika let.
Čína má k dispozici svou vlastní raketu, tedy doslova ji ještě nemá celou. Pracuje se na ní. Ale o tom později.
Modul samotný má být něčím hodně překvapivým. Totiž hlavně svouvelikostí, ale především má být vybaven tou nejmodernější super technologií.
Celé zařízená by mělo být rozděleno na dvě části, takže kabina nebude přeplácaná technikou. Ta by měla být v části samostatné, takže z toho plyne, že i obyvatelná část bude samostatná. Bude v ní tedy více místa pro lidi, kteří tam budou plnit nejen své denní povinnosti, ale i spát a odpočívat. Dálka celé této části by měla být necelých deset metrů.
Modul zatím nemá žádné jméno a má nahradit Šen Čou, kosmickou loď, kterou dosud Čína užívá k vyslání lidské posádky na oběžnou dráhu. Tato slouží od roku dva tisíce tři.
Společnost China Academy of Space Technology (CAST) již zveřejnila na webu Veixin asi osmi minutové video, které však nejde spustit. Pokud jim takto bude fungovat i jejich loď tak případné kosmonauty potěš sám pán Bůh.
Co přesně vynese do kosmu celý systém článek nezmínil. Je však docela možné že by to mohl být některý z nástupců nosné raketa Jielong-1, která se zatím osvědčila a hodně se pracuje na jejím dalším vývoji.
Takže závěrem si snad jen ještě můžeme připomenout, že CAST není žádným nováčkem a funguje již od roku 1968, konkrétně od dvacátého února.
Z jejích úspěchů můžeme namátkou třeba jmenovat jeden starší z roku dva tisíce sedm, a to vynesení komunikačního satelitu nosnou raketou Long March 3. Ten nej, a to tři krát nej, je asi jejich vozítko Nefritový králík na Měsíci, kam právě chtějí dostat Číňané i své kosmonauty. Ostatně se tím Čína nikdy netajila, že by ráda jako první chtěla tamtéž postavit celou výzkumnou stanici. Uvidíme.