Ačkoliv je mnoho lidí označuje především jako úsporné, jsou kompaktní zářivky určené k poměrně jinému účelu, než že by měly v první řadě šetřit peníze.
Samozřejmě, že některé z typů jsou opravdu úsporné, avšak zpravidla platí, že jde zkrátka o zářivky v určitém tvarovém provedení. Protože se jedná o přívlastek kompaktní, je možné chápat tento zdroj světla jako zmenšenou verzi klasických trubicových zářivek. Jako příklad lze uvést Osram Dulux, což je produktová řada kvalitních kompaktních zářivek, které disponují hned několika zajímavými vlastnostmi:

úsporná žárovka

  • Velmi dlouhá životnost (desítky tisíc hodin svícení)
  • Možnost instalace do standardních patic (E27, E14 apod.)
  • Standardní hodnoty příkonů (8W, 11W, 14W, 18W, 21W, 27W a další)
  • Široké spektrum světelného toku
  • Příznivá pořizovací cena

Někoho může napadnout, že tento zdroj světla může konkurovat klasickým žárovkám. Ačkoliv je to z části pravda, je nutné uvědomit si výhody a nevýhody jednotlivých zdrojů světla. Zatímco některý je určený spíše pro občasné svícení, některé jsou naopak dimenzovány pro neustálé svícení, od čeho se odvíjí nejenom nástup plné intenzity světla, ale také pořizovací cena nebo životnost.

led světlo

Zvolte variantu, která bude pro vaše účely tou nejlepší

Najít někdy osvětlení, které bude svou podstatou opravdu kvalitní, to se může zdát jako velmi složitý úkol. Naštěstí pro vás je však sortiment kompaktních zářivek Osram Dulux velmi bohatý, a proto si mezi těmito zdroji světla vyberete ten, který se bude svými vlastnostmi blížit vašemu ideálu, co se týče požadavků. Osram je světoznámá značka, která má mnoho let zkušeností, a proto můžete bez sebemenšího zaváhání do tohoto zdroje světla zainvestovat a mít jistotu, že budete spokojeni. V každém případě byste si však měli na začátku svého snažení stanovit požadavky, díky kterým budete moci vybírat již od začátku cíleně.