Příroda je opravdová kouzelnice a o tom se můžeme přesvědčit například tady – ve Vietnamu. Chcete si svůj přírodní zážitek vybojovat přes vlastní síly? Vystoupejte na velmi známý výhled v Ha Long Bay, kde budete mít celý záliv smaragdově zbarvené vody s drobnými ostrůvky jako na dlani.

vietnamský noční trh

Rýžová pole určitě stojí také za navštívení. Nejznámější se nachází ve městě Sapa, které leží nedaleko hlavního města Hanoj.
Vstřícnost a laskavost vietnamských lidí je zde na místě. Lidé si nezávidí, nehádají se, usmívají se, pomáhají všem, kteří to potřebují a jsou v nesnázích a nic nechtějí na „oplátku“. Všichni by se tu nejradši rozdali. A to pak nejčastěji ti, kteří mají právě nejméně, ne-li skoro nic, což je v dnešní době to největší bohatství, které kdo může mít.

Počasí ve Vietnamu je velmi rozdílné kvůli své dlouhé rozloze. V Severním Vietnamu se střídají 4roční období (jaro, léto, podzim, zima), kdežto v Jižním Vietnamu se střídají období pouze 2, a to období dešťů od černa do října a období sucha od listopadu do května. Pokud si tedy chcete dopřát slunečného počasí, je lepší se do Vietnamu vydat v těchto měsících. Nádherné pláže s bílým pískem si můžete užít například ve městě Da Nang, Hoi An, či na nedalekém ostrově Phu Quoc, který je velmi vyhlášený turismem, jelikož k navštívení tohoto ostrova nejsou potřebná víza, kdežto v samotném Vietnamu ano.

Chvilky relaxování tu mají mnoho podob. Jednou z nich mohou být vietnamské masáže, které Vám jsou nabízeny na každém rohu, v každé uličce.
Další relaxací může být například návštěva SunWorld, na který narazíte na více místech. V Ha Long si užijete noční dobrodružství plné barevných světýlek, lampionků, ruského kola, bobové dráhy a mnoha dalšího. V Da Nangu můžete navštívit SunWorld, kde je nově zrekonstruovaný „Golden bridge“ podpíraný rukama, socha Buddhy, či francouzská vesnička a mnoho dalších aktivit.

vietnamka na pláži

A nekonečného dobrodružství plného krásných a nezapomenutelných vzpomínek, , který v sobě zahrnuje právě Vietnam.