Je vám líto vypustit do kanálu vodu, o kterou jste se po celou koupací sezónu tak pečlivě starali? Není divu, jistě vám to dalo mnoho práce! A také by to byla škoda. Voda stojí čím dál, tím více peněz, a je jasné, že tento trend zdražování vody bude pokračovat. A především se jedná o cennou tekutinu, která v krajině ubývá, proto bychom s ní v žádném případě neměli plýtvat.

zazimovač bazénu

Jak to tedy udělat tak, abyste vodu v nádrži nemuseli po ukončení koupání vypustit a mohli z ní mít užitek i v příštím roce? Stačí, když se naučíte postup, jak váš bazén vhodně zazimovat!

Zazimování bazénu není žádná věda, i když je jasné, že se to bez práce rozhodně neobejde. Pokud si ovšem v tomto ohledu příliš nevěříte anebo se tím prostě jen nechcete zabývat a chcete svůj čas věnovat jiným věcem, tak není nic jednoduššího, než si zazimování bazénu objednat jako službu a svěřit ho do rukou odborníkům. Sice vás to bude stát nějakou tu korunu navíc, ale budete mít jistotu, že vše proběhne hladce a bez závad.

struktura

Nicméně všichni ti, kteří chtějí ušetřit a do zazimování svého bazénu se pustí svépomocí, mohou využít následující postup:
V první řadě je nezbytné, abyste před zazimováním zajistili tu nejlepší kvalitu vody v nádrži. Uděláte to stejným způsobem, jako jste byli doposud zvyklí. Je potřeba zajistit optimální hodnotu pH, optimální koncentraci iontů účinné látky jako je chlór, bróm anebo kyslík, dále je potřeba zajistit, aby voda byla nezkalená, prostá inkrustů i jakýchkoli jiných nečistot. A až poté se můžete pustit do samotného zazimování. Snižte hladinu vody pod vstup do filtrace a do vody aplikujte zazimovač do bazénu. Mějte na paměti to, že tento přípravek není nemrznoucí směsí, a proto musíte zajistit svou nádrž proti ledu, a to buď s pomocí dilatačních plováků anebo PET lahví s vodou. Poté stačí upevnit krycí plachtu a máte hotovo.