Péče o vlasy zdaleka nezahrnuje prosté umytí vlasů šampónem, jak si mnoho lidí myslí. Obnáší toho v sobě daleko více. Spoustu lidí o své vlasy nepečuje dobře, a poté s nimi mají různé problémy, jako jsou lupy, suchá vlasová pokožka, zničené a roztřepené konečky nebo velmi rychle se mastící vlasy.

Jak byste se tedy měli správně starat o své vlasy?

šampon

Používejte správný šampón

Výběr šampónu může být docela oříšek. Není šampón, jako šampón. Určitě víte, že v obchodech jich najdete desítky druhů. Každý je určený na jiný typ vlasů. Některý na suché vlasy, jiný na mstné, třetí na barvené a jiný zase na vlasy, v kterých se tvoří lupy. Nejlépe vám s výběrem šampónu poradí vaše kadeřnice.

Užívejte doplňky stravy

Jsou různé vitamíny a minerály, které ovlivňují kvalitu našich vlasů. Pokud chcete vašim vlasům dopřát extra péči, začněte každý den užívat potravinové doplňky, které budou mít příznivý vliv na vaše vlasy. Seženete je v lékárnách či některých drogériích. Mezi takové látky řadíme například vitamíny B12, zinek, železo nebo kyselinu listovou. Skvělé účinky má i kolagen, například hydrolyzovaný kolagen Orcacollagen.

Vymačkejte vodu z vlasů před aplikací kondicionéru

Než aplikujete na vlasy kondicionér, splachujete si z vlasů šampón. Jako mezikrok je dobré vlasy velmi jemně vymačkat dlaněmi a zbavit je tak přebytečné vody. Pokud to neuděláte, kondicionér nemusí správně vyživit vaše vlasy, protože se do jejich struktury díky přebytku vody nedostane.

mytí vlasů

Splachujte vlasy na závěr studenou vodou

Ideální je, pokud vlasy po kondicionéru nebo vlasové masce spláchnete studenou vodou. Ta uzavře konečky vlasů a pomůže jim uchovat si získanou hydrataci. Pokud studenou vodu špatně snášíte, zvolte vlažnou. Nikdy však horkou.

Sušte si vlasy bavlněným textilem

Zapomeňte na sušení vlasů pomocí ručníku. Tím svým vlasům škodíte a riskujete, že budou působit nevzhledně a krepatě. Na sušení vlasů použijte třeba staré bavlněné tričko. Vlasy s jeho pomocí pouze lehce vymačkejte.