Než si domu pořídíte toto zvířátko, tak je dobré zvážit následující věci.

1.       Zda na ní budete mít dostatek času. Malému kotěti je potřeba se dostatečně věnovat. Jestliže víte, že budete hodně mimo domov (myslíme přes den, že budete v práci), tak si pořiďte koťata klidně dvě. Spolu se alespoň zabaví nebo osamoceně čekat na vás, než se vrátíte ze zaměstnání.
bílé kotě

2.       Zda máte dostatek finančních prostředků, protože vás mohou čekat nečekané výdaje u veterináře a za péči či léky, které bude potřebovat. Může se stát, že bude potřebovat i akutní operaci, takže je dobré mít v záloze nějaké peníze. Zároveň musíte myslet na to, že každý měsíc jí musíte kupovat jídlo (konzervy, granule). Tato částka však bude většinou každý měsíc stejná. Zvýšila by se jedině za podmínek, že vaše kočička zabřezne.

3.       Vhodné místo pro ni. Asi by nebylo nejlepší ji umisťovat do domova, kde je již dospělý pes. Pokud totiž nevíte, jak váš pes reaguje na cizí kočky, tak by se mohlo stát neštěstí a pejsek by mohl kocoura/kočku neúmyslně zranit či dokonce zabít. A to nikdo nechce.
černý kocour

4.       Alergie člena v domácnosti. Nějaký člen domácnosti má alergii na zvířecí srst či přímo na kočky? Pokud ano, tak není dobré do domácnosti pořizovat zvířátko, které je chlupaté a má srst. Mohli byste tím alergikovi hodně ublížit. Můžete si však pořídit rasu, která je bez srsti a nepouští tak chlupy. Takové zvířátka jsou na trhu k dostání. Můžete si například pořídit i moče, které je bez chlupů.

Pokud jste zvážili všechny informace, které jsme vypsali výše, tak zkuste popřemýšlet ještě o tom, zda víte, jak se přesně o kočku starat. Můžete si zajít za někým, kdo již takové zvíře má a ten vám poví nejvíce informací, které je potřeba vědět. Pokud nikoho takového neznáte, zkuste se zeptat na internetu, vyhledávat si informace nebo si zajděte do knihovny a vypůjčte si knihu o těchto mazlíčcích. V nich je obsaženo spoustu informací, které se vám jistě budou hodit.