Jestli se domníváte, že mají soukromí podnikatelé za všech okolností spokojený život, můžete a měli byste na to rychle zapomenout. Protože tak tomu určitě není. I když tito někdy dosahují skvělých výsledků a mají se jako v ráji, jindy je táhnou ke dnu problémy, s nimiž se tito často jen velice složitě vypořádávají. A někdy se s nimi dokonce ani vypořádat nedokážou. Což je zejména případ těch, kdo by nezbytně potřebovali do svého byznysu investovat, jenže nemají finanční prostředky, jež by se k takovému účelu využily.

Jenže občas už se to tak vyvine, a klidně i ten, kdo se zkraje domníval, že jemu se to nikdy stát nemůže, se náhle topí v ekonomických těžkostech. A protože v takové chvíli nejednou nemá peníze na to, aby je investoval a tím dal vše do pořádku, neví, co si počít.

eura mince

A když se nakonec na řešení – tedy na možnost vzít si někde půjčku – přijde, je tu nejednou další potíž, a to ta, že ne každá finanční instituce hodlá půjčit někomu, kdo je na tom právě tak špatně, jako soukromý podnikatel v nesnázích.

Jakmile se ukáže, že má žadatel mizerné daňové přiznání a nízké příjmy, jakmile je odhalen nějaký záznam v jeho registrech dlužníků, je zle. Žádost o půjčku je v takové chvíli zamítnuta a je po nadějích na spásu.

eura měna

I když pořád ještě nemusí být všechno ztraceno. Pořád se ještě nabízí jedna alternativa, díky níž se peníze sehnat podaří. A tou je nebankovní hypotéka Férová hypotéka. U té se totiž neklade rozhodující důraz ani na zájemcovy příjmy, ani na registry dlužníků, tady se dají tolerovat i exekuce nebo jiné obtíže. Hlavní tu je to, aby měl ten, kdo půjčku dostane, příjmy dostatečné ke splácení a aby se preventivně zaručil za své řádné splácení zástavou nemovitosti. I jenom tak málo tu stačí, aby tu žadateli půjčili klidně i velké peníze, a to s roční stejně jako třeba až třicetiletou lhůtou splatnosti. A to by bylo, aby se s takovou pomocí nepodařilo podnikání zachránit!