Každodenní práce a o víkendu pouze dva dny. Někdo to tak má už pár let a někdo jiný chodí do práce na různé směny. Všichni se však po nějaké době můžeme cítit unavení. Bez energie. Nechuť cokoliv dělat a do ničeho se nám nechce. Jsme takoví malátní a otrávení. V tomto případě je čas na relax. Dnešní doba je totiž velice uspěchaná. Každý někam spěchá a pokud má jen čekat v zácpě nebo ve frontě tak je hned nervní a vzteká se, protože musí čekat. Je na čase se tedy naučit relaxovat a podpořit své tělo, abychom neměli časem syndrom vyhoření .
proužkovaný klobouk
Každý relaxuje po svém. Nikdo to neumí vůbec. Je neustále v práci. Domů se chodí pouze vysprchovat vyspat a trochu najíst. Neexistuje pro něj chvilka klidu. Někomu to tak vyhovuje, ale nemělo by to tak být furt. Měli bychom se všichni naučit udělat si na sebe chvíli času. Čas, který bude jen pro nás a nikdo nás nebude vyrušovat.
Většina lidí, pokud má chvíli čas, tak si vezme do ruky telefon nebo se připojí přes jiné zařízení k telefonu. Místo toho, aby si zašli s přáteli například na kávu, tak jim raději napíší. Zeptají se ostatních, jak se mají a co dělají. To je však také chyba. Odpočinek nemusí nutně znamenat pouze nohy natažené na gauči a sledování televize. Může to být i taková forma, kdy se sejdeme s přáteli, popovídáme si s nimi, co je nového a dozvíme se pro nás nové informace. U „pokecu“ si totiž také odpočíváme. Samozřejmě pokud se nejedná o nějaký „pokec“ ve kterém řešíme trable toho druhého a posloucháme pouze stěžování.
odpočinek u krbu
Jestliže nejste na schůzky s přáteli, tak si odpočiňte v klidu a v pohodlí domova. Přečtěte si knížku, zahrajte si s ostatními členy domácnosti nějaké deskové hry nebo se jděte projít. Venku začíná krásné počasí a toto období je jak stvořené pro procházky. Případně si můžete jít i zaběhat. O samotě na čerstvém vzduchu si alespoň vyčistíte hlavu.