Když se řekne obývací pokoj, většina lidí si hned nepředstaví televizi nebo obývací stěnu, ale klasický gauč. Jedná se o nedílnou součást tohoto pokoje, kterou nelze prakticky ničím nahradit. Můžete si dnes sice koupit sedací pytle, které svou velikosti i pohodlností mohou pohovku nahradit, ale stále se bude jednat o pouhopouhý pytel, který nikdy nebude moci fungovat jako ten správný dominující prvek vašeho obýváku.
kožené pohovky

Různé typy

Ani za socialismu se nevyráběl jeden nebo dva typy gaučů, natož pak v dnešní době, kdy existuje tvrdá konkurence. Dle svého vkusu a svých finančních možností si tak dnes můžete domů pořídit různé druhy pohovek a gaučů. Vybere si skutečně každý. Moderní, klasické i zcela nekonvenční modely jsou k dispozici u každého alespoň trochu většího prodejce nábytku. Pokud si budete chtít koupit novou pohovku, připravte se na to, že se trochu prohnete. Nejde totiž o nic levného, a to ani v případě menších a designově prostších kousků.
okno za gaučem

Klasika do malých bytů

V případě, že bydlíte v menším bytě nebo máte časté návštěvy, které u vás přespávají, můžete zvolit rozkládací pohovku. Tento druh gaučů je v poslední době velice oblíbený, jelikož nabízí nejen kvalitní posezení, ale také možnost transformace do postele. Díky takové pohovce tak můžete uvolnit ložnici a vybudovat z ní například dětský pokoj nebo pracovnu. I rozkládací modely nepatří mezi to nejlevnější interiérové vybavení, zvláště, chcete-li kvalitu. Ta je v tomto případě stěžejní, jelikož rozkládací pohovka zastává krom posezení i funkci postele. Důležité je brát na zřetel hlavně pevnost kostry a kvalitu mechanismu, kterým se pohovka předělává na lůžko. V případě, že na toto nebudete dbát, může se stát, že během několika málo let vám takový gauč vypoví službu a vy budete nahraní. Proto, aby něco vydržel, je potřeba použít kvalitní materiály, například podobě masivních dřevin.