Mlýnek na obilí KoMo Fidibus 21 je malým, ale kompaktním, šikovným a zároveň výkonným pomocníkem ve vašich kuchyních. Mlýnek je určený pro každého, kdo si chce sám umlít mouku. Malé rozměry mlýnku na obilí jej předurčují pro používání i v malých kuchyních. Tento mlýnek od značky KoMo je zrovna tak výkonný, jako větší modely mlýnků. Násypka mlýnku pojme až osm set padesát gramů obilovin, což je tak akorát pro veliký bochník celozrnného chleba.
obilné pole
V mlýnku můžeme zpracovávat takové obiloviny, jako je například:
Ø  žito
Ø  špalda
Ø  ječmen
Ø  pšenice
Ø  pohanka
Ø  proso
Ø  špalda
Ø  amarant

Vlastní domácí mletí mouky a příprava obilných vloček je snad tím nejzdravějším způsobem, jak připravit tyto důležité suroviny, ať už pro vaření, anebo pečení.  Všechna takto připravovaná mouka a zrovna tak vločky, jež si vyrobíme z mlýnku na obilí, jsou zaručeně čerstvé a celozrnné. To znamená, že jsou to nejzdravější pro náš organismus. Jestliže si budeme mlít vlastní mouku a připravovat sami vločky, oproti kupovaným, tak se jejich živiny naruší až ve chvíli, kdy budeme z obilovin něco péci, či vařit. Přesto jich však zůstane maximum zachováno. Čerstvě namletá mouka a také vločky krásně voní a skvěle chutnají. U mlýnku je možné si přednastavit hrubost mletí, ale je možné jej nastavit i v průběhu mletí.
příprava těsta

Multifunkční mlýnek

Mlýnek na obilí od značky KoMo je navržen do nejmenších detailů a zároveň je vyráběn z vysoce odolných materiálů, jako je korund, či keramika. Používají se do něho extrémně tvrdé a drsné mlecí kameny. Tělo mlýnku je vyrobeno z krásné bukové překližky.
Mlýnek dokáže jemně umlít všechny druhy obilovin, jak malé, tak i velké. Mimoto je možné mlýnek používat i na mletí semínek, anebo luštěnin.
prasklý chléb
Není však vhodný k mletí:
Ø   kukuřice
Ø   rýže
Ø  sezamu
Ø   konopí
Ø   Máku
Do mlýnku jsou vhodné všechny druhy celozrnné mouky.