Když je člověk v mínusu Americka-nebankovni-hypoteka, tak to opravdu nikoho vůbec nepotěší. Já sama jsem to jednou zažila a už to vůbec nechci zažít. Je tomu již asi pět let, kdy jsem nutně potřebovala peníze na nákup stavebního materiálu. Nemohla jsem bohužel vůbec čekat až mi přijde výplata, a tak jsem využila nebankovní půjčky. Bohužel jsem ale na tom byla tak špatně, že jsem měla konto úplně vycucané. Byla jsem v mínusu a musela jsem prvně na svůj účet vrátit peníze, se kterými jsem byla v mínusu. Vím, že v tu dobu byla půjčka nesmysl, ale já to potřebovala. A nyní již vím, že to byla opravdu velká chyba.

Na penězích záleží téměř všem

Nestíhala jsem splácet a moje konto s půjčkou klesalo a snižovalo se. Už jsem neměla ani na základní potraviny. Bylo mi tak trapně, že jsem v mínusu, že jsem se ani nesvěřila rodině. Oni vždycky byli finančně nezávislí, a tak nikdy nezažili pocit, kdy by byli v mínusu a žili velmi omezeným způsobem. Proto jsem taky vzala jakoukoliv práci, která mi byla nabídnutá. A začala jsem dělat tedy uklízečku. Skoro celý den jsem byla v práci a dostávala mizerný plat. Bylo mi jasné, že se takto z toho mého mínusu těžko vyhrabu. Musela jsem se tedy svěřit bratrovi. Ten mě naštěstí pochopil a zaměstnal mě ve své firmě. I když měl tedy plno, pro mě místo našel. Tam jsem brala lepší plat a tím pádem jsem už nebyla v mínusu a mohla si taky něco lepšího dopřát.

Za peníze se dá pořídit skoro vše

Tady vidím, jak jsou peníze velmi důležité. A ještě důležitější je, aby nebyl člověk v mínusu, protože to na dobré psychice vůbec nepřidá. Chcete se o tom dozvědět více? Podívejte se na náš web. Třeba vás zaujme mě nějaký nabízený produkt. Předem si ale všechno řádně rozmyslete, jak jste na tom finančně a taky se dívejte do budoucna. A pokud chcete detailnější přehled, tak si klidně dělejte vlastní poznámky o financích. Bude to jednodušší a vy budete v obraze.