Mikiny jsou oblíbeným typem oděvů zejména jedinců sportovně založených, kterým vyhovuje neformální styl odívání, založený na pohodlí a univerzalitě. S mikinou mohou vyrukovat na běžný nákup do obchodního centra, a ve stejný den se v ní budou procházet v parku, v podvečer vyjedou na kole na krátkou projížďku a v nočních hodinách s ní pohostí přátele na terase za domem. S mikinou lze zkrátka podniknout celou řadu akcí, a tak bychom si tu mohli připomenout, proč je vlastně tento oděv tak oblíbený:

holčička v mikině

Volný oděv lépe izoluje tělesné teplo – když se navléknete do oblečení těsně upnutého na tělo, nebude mezi ním a pokožkou žádná vzduchová hmota. Tím pádem se vám bude hůře snášet teplotní výkyvy okolního prostředí a bude velmi záležet na samotném materiálu, zda vás zahřeje nebo naopak ochladí. S oblečením neformálním, kam patří i mikiny, to budete mít jednodušší, protože vzduchová bublina mezi vámi a mikinou bude lépe udržovat tělesnou teplotu na stabilní úrovni. Vzduch tu figuruje jako perfektní izolace – v létě pomáhá ochladit a v zimě zahřát.

růžová mikina

Výšivka či potisk z ní vytvoří unikátní výrobekreklamní mikinu snadno opatříte potiskem nebo výšivkou a vězte, že máte v tomto směru netušené možnosti. Stačí jen zvolit vhodný motiv, aby oslovil vás i veřejnost či vaše přátele. Pouze si zapamatujte, že mnohdy „méně znamená více“, a že velmi záleží na tom, abyste nebyli spíše trapní, ale naopak přinášeli lidem něco zajímavého a přitažlivého. Nechtějte za každou cenu na sebe přitáhnout pozornost rádoby vtipnými texty na téma pivních rekordmanů a sexuálních dobrodruhů.

Žádné zbytečné volánky – na mikině jednoduchého střihu téměř není co pokazit a z výroby obvykle vychází opravdu kvalitní kusy. Čím méně švů, tím menší pravděpodobnost, že se bude někde něco párat. Nikde žádné zbytečné nařasení, volánky, sámky, kapsičky a pochopitelně ani žádná složitá zapínání na knoflíky, druky nebo zip. Mikina přes hlavu s kulatým výstřihem si možná i proto našla cestu do většiny šatníků.