Ostatně vám toto moudro potvrdí každý vlastník bazénu, který se už léta stará o to, aby byl vzhled jeho bazénové vody více než unikátní. Ovšem platí, že nikdo učený z nebe nepadl a ve výsledku každý člověk potřebuje jisté zkušenosti, jak se naučit správně dávkovat poměr bazénové chemie https://www.chlorito.cz/ do vody a samozřejmě i zjistit, jakou použít.

bazénová voda

Existuje mnoho druhů a taktéž i nabídek, ze kterých můžete vybírat. V sortimentu nalezete poměrně účinné přípravky, které většina lidí používá od nepaměti a věřte, že není vůbec na škodu mít několik ve vaší zahradní dílně.

Chlor voda nezbytně vyžaduje

Hladina chloru ve vodě by měla být optimální. Pokud si přejete dosáhnout čiré a dezinfikované vody, nepochybně se rozhlédněte po chemii s chlorovou složkou. K ní si nezapomeňte zakoupit i Cl tester, který vám spolehlivě naměří, zda není nutné zvýšit jeho hladinu nebo naopak snížit.

Platí totiž, že předávkování nadělá stejně velkou škodu jako jeho nedostatečné množství.

Bezchlorová chemie pro děti i vířivé vany

Chemie, která neobsahuje chlor není žádným překvapením v řadách bazénových přípravků, které disponují vysokou účinností. Využívají ji zejména rodiny malých ratolestí, které mají intoleranci na chlorovou složku, ale je nesmírně účinná i ve vířivkách, kde je teplota vody poměrně vysoká.

kachnička ve vodě

Vyhněte se zazelenání vaší vody

Řasy a zelený odstín bazénové vody je něco, čemu se každý člověk touží vyhnout obloukem. Pokud však budete vědět, po kterém přípravku bazénové chemie sáhnout, zamezíte šíření problému včas a za několik hodin budete mít stav vašeho bazénu v dokonalé podobě. Na trhu se můžete setkat s chemií jménem Algicid, který eliminuje vznik řas a působí i jako prevence.

Ovšem mnohem lepší je pravidelně sledovat hladinu pH a v případě, že je její hodnota v nerovnováze, upravit ji pomocí přípravků pH plus nebo pH mínus.

Udělejte si přehled v tom, co dost možná během koupací sezóny využijete a sáhněte vždy po takovém, který vyřeší přesně váš druh problému.