Volkswagen Passat brázdí naše silnice velmi dlouhou dobou, přičemž oblíbená verze je 2.0 TDI. Pokud Vám na něm chybí tažné, tak není problém jej přikoupit.

Volkswagen Passat

Při výběru dávejte pozor

Passat se rozhodně může pyšnit nejen u nás svou dobrou oblíbeností, která je do značné míry opravdu oblíbená. Přeci jen většina majitelů Vám potvrdí, že tento vůz je rozhodně pohodlný a svou práci vždy odvede. Sice to není žádný sporťák, s kterým budete předjíždět většinu vozů, ale o to zde ani nejde. Zaměřuje se totiž na jízdní komfort a cílem je, abyste si jízdu vychutnávali v pohodlí a zároveň jste mohli převést i větší náklad.

vw passat

Pokud se tedy rozhodnete, že je to správná volba pro Vás, tak u ojetin si dejte na pár věcí pozor. Tou první je podvozek, kdy musíme pohlídat držení stopy a správné tlumení nerovností. Nyní se posuneme na výběr motorizací, který nesmíme rozhodně podcenit. U benzínových motorů je to poměrně složitější, protože pro výkon je tu sice 3.6 FSI, kdy ovšem musíme dbát na servis a počítat se spotřebou. U slabších benzínů je složitý systém plnění, kdy můžou nastat problémy. A proto se velmi oblíbenou stává nafta 2.0 TDI.

Tažné zařízení

Passaty ve variantě combi jsou opravdu praktická auta, protože jejich velký kufr postačí i větším rodinám, kdy nebude problém do něj dát veškeré věci třeba na dovolenou. Také nás můžou potkat chvíle, kdy si koupíme novou skříň a tu musíme dopravit nějak domů. V tomto případě stačí za náš vůz připojit přívěsný vozík a vyrazit směrem domů. K tomuto připojení je pochopitelně zapotřebí tažné zařízení. Mnoho vozů, které koupíte po předchozím majiteli jej, ale nemá, což je rozhodně škoda, kdy přicházíte o velkou užitkovou hodnotu.

tažné zařízení

Naštěstí kdykoliv můžete přikoupit tažné zařízení VW Passat, které nádherně splní svůj účel. Může být dodatečně namontováno na vůz tažné? Odpověď na tuto častou otázku je jasná, protože nic tomu nebrání. Nejprve vše stačí zapojit, což můžete přenechat na servisu a následně necháte zapojení a upevnění zkontrolovat. Po vystavení dokladu zajdete na úřad a bude proveden zápis do technického průkazu.