Když si vyhlédnete zajímavý objekt ke koupi a podaří se vám jej získat za rozumnou cenu, může to být důvod k oslavě. Po nastěhování se budete kochat krásným výhledem, rekreační lokalitou v blízkosti lesa či vodního toku a dalšími pozitivními jevy. Radost vám však může pokazit koncepce samotné zahrady, nad kterou zpočátku přimhouříte obě oči, pak jen jedno oko, a nakonec se namísto přimhuřování rozhodnete jednat. Pustíte se do vyrovnávání terénu, vytvoření terasovitého členění či výstavby zahradní pergoly nebo altánu.

rezavý krumpáč

Plány vám však může zhatit váš zdravotní stav, anebo příliš namáhavé výkopové práce v Praze. Máta však jistou možnost pověřit touto činností profesionály. Proč se na ně s důvěrou obrátit?

Příliš velká plocha – kdybyste si měli vyhloubit výkop pro sázení vzrostlé sazenice meruňky, anebo pro zabetonování dvou ocelových trubek pro sloupky plotové branky, půjde o práce, které vám zaberou jen několik hodin, a nebude to pravděpodobně obnášet mnoho úsilí. Něco jiného je však vyrovnávání terénu o ploše dvou set čtverečních metrů. To vám, jakožto jednotlivci, může zabrat celý měsíc.

výkopové práce

Problematické podloží – když se hloubí otvory do měkké ornice, je to práce poměrně bezproblémová, ovšem ne vždy se na pozemcích vyskytuje takto ideální půda. Někde můžete narazit na zbytky sutin, jako jsou kousky cihel, tvárnic, střešních tašek či železobetonové úlomky a kusy ocelového pletiva, jinde vás překvapí balvany nebo skalisko. Tehdy si pak na výkopu, jak se říká, „vylámete zuby“. Profesionálové jsou na takovéto situace připraveni, a možná, že mnohem lépe, než vy.

Nemáte na to dostatek fyzických https://finance.idnes.cz/dan-z-prijmu-fyzickych-osob-dfx-/archiv.aspx%3Fklic%3D448047 sil – někdy vás i měkká ornice dovede potrápit, pokud jde o velmi obtížný terén ve svahu, anebo o větší „sousto“, než jste předpokládali. Necítíte-li se na tuto práci fyzicky, neriskujte zbytečné zdravotní problémy a obraťte se s důvěrou na odborníky.