Americká hypotéka spočívá především v tom, že peníze, které si půjčíte, jsou neúčelové. Můžete je tedy v podstatě využít, na co budete chtít a nemusíte je využít na nákup nemovitosti. Banky si však většinou ověřují, zda částka nebyla použita na vaše podnikání. Výhodou tohoto hypotečního úvěru je nízká úroková sazba, nižší, než je u běžného spotřebitelského úvěru. Na druhou stranu, úroky jsou většinou vyšší než u běžného hypotečního úvěru.

podpis

Tuto hypotéku nenajdete vždy u bank pod názvem „Americká hypotéka“. Její názvy jsou různé. Neúčelová hypotéka nebo Hypotéka na cokoliv. Pokud si půjčíte prostřednictvím americké hypotéky, budete ručit svou nemovitostí. K tomu, abyste tedy hypotéku získali, potřebujete vlastnit nemovitost nebo mít k dispozici takovou, kterou můžete ručit. Nevýhodou tedy je, že pokud nebudete schopní půjčku splácet, můžete o svou nemovitost přijít. Většinou vám banky či nebankovní společnosti půjčí částku až do 70 % hodnoty vaší nemovitosti. Některé banky však stanovují maximální částku, kterou vám půjčí a neberou ohledy na to, jakou skutečnou hodnotu má vaše zastavená nemovitost.

kalkulace

Nemovitost, kterou ručíte za americkou hypotéku, můžete stále prodat, pokud budete potřebovat. Bude však na ní 1 % sankce. Americkou hypotéku lze nastavit na dobu splatnosti 1 až 25 let. Záleží na podmínkách, které vám stanoví banka. Platí ale, že doba splatnosti nesmí přesáhnout dobu, kdy bude plátci 70 let. Tuto hypotéku také můžete splatit obvykle bez sankčních poplatků. Americkou hypotéku nenabízí pouze klasické bankovní společnosti, ale můžete ji získat i od nebankovních společností. Pokud chcete vědět předběžně výši vaší splátky, použijte americkou hypotéku kalkulačku nebankovnihypoteky.net. Spočítají vám nezávazně, jakou podobu by vaše hypotéka měla, včetně výši splátek a doby splácení.