Plánujete provést doma zásadní změny a nevíte, kde začít? Ať už chcete jen nově vymalovat nebo plánujete kompletní rekonstrukci, nečeká vás lehký úkol.

Změny v interiéru lze provést snadno a rychle – nemusíte se hned pouštět do kompletní rekonstrukce!

Nějakou tu změnu chceme občas všichni. Jedná se i o změny v interiéru, přeci jen doma trávíme hodně svého času a chceme se tam cítit co nejlépe. Není to vždy ale jen tak. Každá změna si žádá dostatek času i úsilí, nehledě na to, že úpravy interiéru stojí také peníze. I když se doma necítíte úplně nejlépe a víte, že potřebujete něco změnit, neznamená to, že musíte okamžitě přemýšlet o kompletní rekonstrukci. I malé a rychlé změny udělají divy.

pexels-photo-4192783

Máte plán?

Základem úspěchu je určitě plán. Ten si vytvořte již dopředu. Co vlastně chcete změnit? Jsou to barvy, nábytek nebo doplňky? Chcete interiér oživit, dodat mu světlo nebo chcete kompletně změnit celý jeho styl? Návrhy bytových interiérů můžete najít na internetu a můžete se tam nechat inspirovat. V případě kompletní rekonstrukce nebo třeba jen, když si budete chtít úplně změnit jeden pokoj, pak klidně můžete oslovit bytového architekta. Ten vám domov na míru navrhne přesně podle vašich představ. Pomoci si ale můžete i sami.

Vždy si ujasněte, co přesně chcete, pokud víte, že budete i malovat, přemýšlejte nad barvami a jejich rozložením. I když mají barvy své kouzlo a vytvoří veselejší a živější domov, pozor, aby jich nebylo zbytečně moc. Laik se snadno sekne, konečný výsledek vašich představ pak nemusí být úplně takový, jak jste chtěli. Syté barvy je vždy lepší kombinovat s těmi neutrálními, barvy se navíc do interiéru dají přinést i za pomocí doplňků, no a ty vždycky můžete upravit.

pexels-photo-5824491

Využijte to, co už máte

V případě, že chcete provádět změny, ale váš finanční rozpočet s vámi úplně nesouhlasí, musíte využívat i to, co už doma máte. Všemu se dá ale pořídit velmi levně nový kabátek. Výhodu pak mají ti zručnější, pokud umíte šít nebo máte cit pro tvorbu dekorací například z přírodních surovin, můžete snadno vytvořit věci, kterými svůj interiér oživíte a proměníte k obrazu svému. Starý nábytek se dá natřít, nalakovat nebo potáhnout.

I díky malým krokům se doma mohou dít velké věci!